Rīgā: +371-20270707 vai +371-26222707 (Darba dienās 9:00 - 17:30)

Madonā: +371-25670707 (Darba dienās 9:00 - 18:00, S. 9.00-14.00)

Ātra un vienkārša cepeškrāsns tīrīšana – katras saimnieces sapnis!

14.05.2019
Ātra un vienkārša cepeškrāsns tīrīšana – katras saimnieces sapnis!

Krāsnī cepta gaļa, kraukšķīgi kartupelīši, mutē kūstoša siera kūka – kādus tik kārumus iespējams pagatavot ar cepeškrāsns palīdzību! Tomēr tās tīrīšana ikvienai saimniecei mēdz sagādāt ne mazums rūpju un galvassāpju.

”Cepeškrāsns ir tā virtuves iekārta, kuras tīrīšana sagādā lielas grūtības. Tieši tādēļ virtuves tehnikas tirgū arvien lielāku lomu ieņem krāsnis, kuras bez cepšanas funkcijām piedāvā dažādas papildu iespējas, tostarp – spēju krāsnij attīrīties pašai. Ja cepeškrāsns kopšana sagādā lielas problēmas, tad šāda funkcija cepeškrāsnī krietni atvieglos tīrīšanas procesu,” iesaka Electrolux eksperts Jānis Cimdiņš.

 

Pirolītiskās cepeškrāsnis

Pirolītiskā pašattīrīšanās funkcija cepeškrāsnīs ir pilnīgs cepeškrāsns pašattīrīšanās veids, kad visi netīrumi tiek sadedzināti. Pirolīzes procesā 500 grādu temperatūrā visi netīrumi un tauki tiek pārvērsti smalkos pelnos. Cikla beigās atliek vien ar lupatiņu tos izslaucīt no cepeškrāsns. Drošības nolūkos pirolīzes cikla laikā cepeškrāsns durvis tiek elektroniski bloķētas. Svarīgi atcerēties to, ka pirms pirolīzes visi piederumi no cepeškrāsns jāizņem laukā, tajā skaitā arī sānu vadotnes.

 

Katalītiskās cepeškrāsnis

Katalītiskas cepeškrāsns iekšpusē ir materiāls, kas neļauj pielipt netīrumiem un atgrūž tos. Sasildot katalītiskās cepeškrāsnis līdz 220 grādiem, tiek aktivizētas katalītiskās starplikas. Tās oksidē taukvielu atlikas, atstājot virsmu tīru un bez taukiem. Laiku pa laikam svarīgi atcerēties cepeškrāsni vismaz vienu stundu 220 grādos ieslēgt ”tukšgaitā”, neko neievietojot iekšā. Tas atjauno sieniņu spēju atgrūst netīrumus.

 

Funkcija tvaika krāsnīs

Arī tvaika cepeškrāsnīm piemīt funkcija – tvaika tīrīšanas programma, kas atvieglo tīrīšanas procesu. Tā gan neattīra cepeškrāsni pavisam, tikai atmiekšķē netīrumus, lai tos vieglāk varētu iztīrīt. Labākam rezultātam iesakām izmantot etiķi – ūdens uzpildes tilpnē kopā ar ūdeni pievienojiet 2 tējkarotes etiķa un uz tīrīšanas laiku ievietojiet to cepeškrāsnī.

 

Standarta cepeškrāsnis

Taču kā rīkoties, ja cepeškrāsnī nav pieejama attīrīšanas funkcija? Electrolux eksperts Jānis Cimdiņš dalās ar padomiem, kas atvieglos tīrīšanu arī pašās vienkāršākajās cepeškrāsnīs.

 

Izmantojiet speciāli cepeškrāsnīm paredzētus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, Electrolux Oven Care, kas pieejams gan kā krēmveida, gan kā izsmidzināms līdzeklis. Uzsmidziniet vai uzklājiet to uz cepeškrāsns sieniņām, ļaujiet tam dažas minūtes iedarboties un ar lupatiņu iztīriet cepeškrāsni.
 

Pievērsiet uzmanību tam, vai cepeškrāsns grila elementu, kas atrodas pie cepeškrāsns augšējās sieniņas, ir iespējams nolaist lejā. Šis elements var būt nostiprināts dažādi – gan ar skrūvi, gan iespiests sānu emaljā. Cepeškrāsns grila elementa nolaišana būtiski atvieglos cepeškrāsns augšējās daļas tīrīšanu.
 

Ja iespējams, izņemiet cepeškrāsns sānu vadotnes. Tās var būt piestiprinātas dažādos veidos. Ņemiet vērā, ka sānu vadotnes var būt izvietotas arī sānu sieniņās un nav izņemamas.
 

Izņemiet cepeškrāsns durvis un iekšējo cepeškrāsns durvju stiklu. Tas atvieglos ne tikai pašas cepeškrāsns, bet arī durvju tīrīšanu.
 

Netīrumus cepeškrāsnī var būtiski samazināt arī gatavošanas procesā, piemēram, gaļas cepšanas laikā izmantojot foliju.