Rīgā: +371-20044707 vai +371-20370707 (Darba dienās 9:00 - 17:30)

Foto un Video kameras

Kad ar fotoaparāta radītiem attēliem ir par maz, tad talkā nāk videokamera, kas jaukākos dzīves mirkļus iemūžina vēl izteiktāk. Arī šajā nozarē, saprotams, laiks nestāv uz vietas. Ja agrāk videokameras bija aprīkotas ar ierakstīšanas iespēju video kasetēs, tad līdzīgi kā tagad, visi dati tiek ierakstīti matricā un atmiņas kartē. Patiesībā video kameru digitalizācija nav nemaz tik sena. Kasetes pilnībā tika aizstātas ar atmiņas kartēm tikai pirms nedaudz vairāk kā desmit gadiem. Saprotams, ka tas ir radījis revolūciju arī kino nozarē, jo video apstrādes iespējas ir kļuvušas daudz lielākas. Iesākumā video kameras tika radītas tikai darbam kinematogrāfijā, bet vēlāk tika izveidoti arī vienkāršāki kameru modeļi, kas paredzēti lietošanai mājās apstākļos. Kamerām ir nozīme arī tad, ja runa par drošību. Piemēram, videonovērošanā ir radīta revolūcija piedāvājot kameras, kas visus datus pārraida internetā vai arī kameras, kuru uzstādīšanai nav vajadzīgi vadi.

Mini kameras.

Mini kameras visbiežāk tiek izmantotas video novērošanā. Tas var viegli paslēpt vai arī tās ir tik neuzkrītošas, ka nav iespējams noteikt, ka tā tiek izmantota. Tiesa gan, šādu kameru lietošanu nevajadzētu izmantot ļaunprātīgi, lai apdraudētu kādas personas drošību vai arī lai ielauztos kāda privātajā telpā bez atļaujas. Turklāt šo mini kameru  parametri ir stingri atrunāti likumā.

Lidojošās kameras.

Pēdējā laikā plašu popularitāti ir iemantojušas lidojošās kameras jeb droni. Lai arī dronus sākotnēji izmantoja bruņotie spēki, lai pārraudzītu teritoriju klusi, nemanāmi no augšas, drons ir kļuvis populārs arī fotogrāfu un operatoru vidū. Droni, kas aprīkoti ar kamerām, rada fantastiski skaistus un skaidrus attēlus. Attēls ir kvalitatīvs un dzidrs, jo drons, lai arī pakļauts gaisa plūsmām, tas ir aprīkots ar stabilizatoru.

Digitālās videokameras.

2003. gadā Sony pasauli iepazīstināja ar pirmo kameru, kurā attēla ierakstīšanai nav nepieciešama video kasete. Nu jau šāda veida kameras piedāvā pilnīgi visi šādu ierīču ražotāji. Kas ir vēl interesantāk – pēc milzīgajiem filmas Avatars panākumiem, tika sākts darbs pie 3D tehnoloģijas kamerām.

Kā izvelēties savu video kameru?

Iesākumā jāsaprot, ko vēlēsieties filmēt. Ņemot vērā to, ka viedtālruņos ir iebūvētas kameras, nereti dažādi video tiek uzņemti tieši ar tām. Ja tomēr ir vēlme iemūžināt ko nopietnāku par sava kaķa nedarbiem vai suņa smieklīgajām pozām, par pārsimts eiro ir iespējams iegādāties kvalitatīvas video kameras, kas būs lieliski palīgi atmiņu radīšanas procesā. Ja ar filmēšanu nodarbojaties  profesionālā, ne amatiera līmenī, iespējams iegādāties nopietnāku kameru, taču jārēķinās arī ar nedaudz nopietnāku cenu. Par kvalitāti jāmaksā, tas nu ir fakts un tas ir jāsaprot un ar to jārēķinās. Taču, tas nav pirkums vienai dienai, bet pat sava veida ieguldījums!

Produkta filtrs
Cena

 – 

  • 0
  • 13461
Ir veikalā
Ražotājs
    Rādīt visus (182)