Rīgā: +371-20044707 vai +371-20370707 (Darba dienās 9:00 - 17:30)

Preču atgriešana

 

Mēs darām visu iespējamo, lai iegādātā prece atbilstu Tavai izvēlei un iepirkšanās process sagādātu prieku un vēlamo rezultu. 

SAISTĪBU ATRUNA

LR MK noteikumi par distances līgumu 9.punkts nosaka, ka Patērētājam* ir tiesības atkāpties no līguma 14 kalendāro dienu laikā un atgriezt preci pārdevējam. Taču, tai pašā laikā jāņem vērā, ka LR MK 2002.gada 28.maija noteikumu Nr. 207 "Noteikumi par distances līgumu" 14.1 punkts nosaka: "Patērētājs, izmantojot šajos noteikumos minētās atteikuma tiesības, ir atbildīgs par preces vērtības jebkāda veida samazināšanos, ja prece ir izmantota tādā veidā, kas nav savienojams ar labas ticības principu, tai skaitā izmantota citā nolūkā, nevis preces īpašības vai darbības noskaidrošanai".

Tāpēc lūdzam ņemt vērā, ka atteikuma tiesību izmantošanas termiņā patērētājam ir tiesības preci lietot tik tālu, cik tas nepieciešams preces pārbaudei (tikpat lielā mērā, cik to varētu izdarīt pirms preces iegādes parastajā veikalā, piemēram, portatīvajiem datoriem iepazīties vizuāli ar datora izskatu, izmēru, taču neveicot nekādas manipulācijas, tai skaitā aktivizējot uz datora preinstalētu operētājsistēmu; mobilajiem telefoniem - nenoplēšot aizsargplēves, ieslēgt, neievietojot SIM karti un neveicot zvanus, nesinhronizējot datus utt.). Izmantojot atteikuma tiesības, patērētājs ir atbildīgs par preces lietošanu, kas pārsniedz preces pārbaudes nolūkam paredzēto, par tādu preces lietošanu atteikuma tiesību izmantošanas termiņā, kas nav savienojama ar labas ticības principu, kā arī par preces vērtības, kvalitātes un drošuma samazināšanos.

www.707.lv lūdz patērētājam saglabāt iegādātās preces iepakojumu līdz atteikuma tiesību termiņa beigām un gadījumos, kad tiek izmantotas atteikuma tiesības, prece ir jāatgriež nesabojātā iepakojumā.

www.707.lv informē, ka pamatojoties uz Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12.panta sesto daļu, patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā.

Ja tiks konstatēts, ka patērētājs ir sabojājis vai pasliktinājis preces stāvokli un tādā veidā nodarījis zaudējumus www.707.lv, tādā gadījumā, www.707.lv normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izmantos tiesības no patērētāja pieprasīt radīto zaudējumu atlīdzināšanu.

Līdz ar to, www.707.lv patur tiesības celt pret patērētāju civilprasību tiesā, lai piedzītu www.707.lv nodarītos zaudējumus, tai skaitā gadījumos, ja prece netiek atgriezta tās oriģinālajā iepakojumā, preces iepakojums ir būtiski bojāts, ir sabojātas preces plombas, noplēsta aizsargplēve (piemēram, no mobilo telefonu displeja), ir saskatāmas nevērīgas lietošanas pēdas, piemēram., skrāpējumi un tamlīdzīgi defekti. Gadījumos, kad ar preci iespējams iepazīties, tikai saplēšot vai kā citādi sabojājot preces oriģinālo iepakojumu (piemēram, plēves iepakojumu veļas mazgājamajām mašīnām), iepakojuma bojājums netiek ņemts par pamatu civilprasības celšanai pret Patērētāju. Šādā gadījumā, lūdzam Patērētājus saglabāt iepakojumu un atgriezt to kopā ar preci, tā kā uz iepakojuma ir norādīts preces sērijas numurs.

Lai atteikuma tiesību izmantošana noritētu maksimāli ātri, lūdzam šāda veida precēm atvērt iepakojumu pēc iespējas rūpīgāk.

Interneta veikalā www.707.lv apskatāmo preču attēli var nedaudz atšķirties no piedāvātās preces. Tāpat www.707.lv uzsver, ka preču aprakstiem ir informatīva nozīme. www.707.lv neuzņemas atbildību par ievadītajām kļūdām preces aprakstos. Lai precizētu vai konkretizētu preces raksturojumu vai novērstu ar tās pasūtīšanu saistītās neskaidrības, lūdzam sazināties ar www.707.lv, lai izvairītos no nepatīkamiem pārpratumiem, mēs Jums centīsimies palīdzēt.

Iesniegums pārdevējam vai pakalpojumu sniedzējam - (lejuplādēt)

Iesnieguma pārdevējam vai pakalpojumu sniedzējam paraugs - (lejuplādēt)

Preču atgriešanas forma - (lejuplādēt)

Papildus informējam, 2014.gada 20.maija Ministru kabineta noteikumu Nr.255 22.5.punktā noteikts, ka patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja patērētājs ir atvēris iepakojumu precei, kuru veselības un higiēnas apsvērumu dēļ nevar atdot atpakaļ. 

Saskaņā ar Latvijas Republikas apstiprinātajiem likumiem noteiktas preces nevar atgriezt:
tabaka un tabakas izstrādājumi;
parfimērijas, kosmētikas vai higiēnas preces;
foto un kinematogrāfijas preces;
iespiestas grāmatas, reprodukcijas un citi tipogrāfijas izstrādājumi;
audumi;
paklāji, izņemot paklājus un grīdsegas;
adīta vai tamborēta vīriešu, zēnu, sieviešu vai meiteņu apakšveļa;
bērnu drēbes;
zeķubikses, zeķes un tamlīdzīgi izstrādājumi;
vīriešu, zēnu, sieviešu vai meiteņu biksītes un citi apakšveļas izstrādājumi, naktskrekli, pidžamas un tamlīdzīgi izstrādājumi;
krūšturi, vestes, korsetes un tamlīdzīgi izstrādājumi;
mašīnas un mehāniskās ierīces;
elektriskās mašīnas un aparāti, skaņas ierakstīšanas un reproducēšanas ierīces, kā arī televīzijas attēla un skaņas ierakstīšanas un reproducēšanas ierīces;
sauszemes transporta līdzekļi;
kuģi, laivas un peldošās konstrukcijas;
optiski, foto, kinematogrāfiski, mērīšanas, pārbaudes, medicīniski vai ķirurģiski instrumenti un aparāti;
pulksteņi;
mūzikas instrumenti;
ieroči un munīcija;
mēbeles, gultas piederumi, lampas;
rotaļlietas, spēles, izņemot sporta un makšķerēšanas piederumus;
mākslas darbi, kolekcionējami priekšmeti un senlietas;
augu, dzīvnieku un atbilstošas kvalitātes pārtikas produkti;
tādu preču svēršana un mērīšana, kuras pēc patērētāja pieprasījuma ir īpaši sagatavotas, sagrieztas šķēlēs un tamlīdzīgi.