TV Set THOMSON 43 " 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels Flat 16:9 LCD 43UG5C14
43UG5C14
Preces ID:1619391
26730
Datu lapa
Prece izpārdota
Enjoy the cinematic viewing quality of the Thomson Google TV 55" UHD.
The 4K UHD EXPERIENCE
DOLBY VISION
DOLBY ATMOS
All in One Screen​
Multiple User Profiles​
Customize your home entertainment for each family member
Dedicated Kids Space​
Curate content for your child’s profile, set bedtime, watch limits and more
Individual Suggestions​
Discover viewing suggestions tailored to your watching habits and interests
SMART VOICE CONTROL
  • The 4K UHD EXPERIENCE
  • DOLBY VISION
  • DOLBY ATMOS
  • All in One Screen​
  • Multiple User Profiles​
  • Dedicated Kids Space​
  • Individual Suggestions​
Manufacturer Website:
https://tv.mythomson.com/en/Thomson-Google-TV-43-UHD/43UG5C14
Summary Thomson 43\" 4K UHD Google TV filigranes Rahmendesign. Display diagonal: 109.2 cm (43"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: LCD, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Direct-LED. Smart TV. Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Category Code TVP
CnCode 85287240
Unit Box Height 0.67
Unit Box Length 1.05
Unit Box Width 0.16
Display diagonal 43 "
Display diagonal (metric) 109 cm
Display number of colours 1 billion colours
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Display technology LCD
HD type 4K Ultra HD
LED backlight
LED backlighting type Direct-LED
Native aspect ratio 16:9
Native refresh rate 60 Hz
Screen shape Flat
Viewing angle, horizontal 178 °
Viewing angle, vertical 178 °
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)
Internet TV
Operating system installed Google TV
Operating system version Android 12
Smart TV
Audio Return Channel (ARC)
Common interface (CI)
Common interface Plus (CI+)
Digital audio optical out 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
HDMI ports quantity 4
HDMI version 2.0/2.1
Headphone outputs 1
USB 2.0 ports quantity 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 1
Audio decoders Dolby Atmos/Dolby Digital 2.0 Mono/Dolby Digital 5.1/Dolby Surround
Enhanced Audio Return Channel (eARC)
Equalizer
Number of speakers 2
RMS rated power 16 W
Bluetooth
Ethernet LAN
Wi-Fi
Panel mounting interface 200 x 200 mm
Product colour Black
Stand colour Black
Stand type Center stand
VESA mounting
High Dynamic Range (HDR) supported
High Dynamic Range (HDR) technology Dolby Vision/High Dynamic Range 10 (HDR10)
Noise reduction
Processor cores 2
Video formats supported HEVC/H.265
Digital signal format system DVB-C/DVB-S/DVB-S2/DVB-T/DVB-T2
Tuner type Digital
Control type Remote
Voice control
Works with the Google Assistant
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 51 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 50 kWh
Energy efficiency class (HDR) F
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency scale A to G
Power consumption (standby) 0.5 W
Depth (with stand) 281 mm
Depth (without stand) 89 mm
Height (with stand) 587 mm
Height (without stand) 556 mm
Weight (with stand) 10000 g
Width (with stand) 957 mm
Width (without stand) 957 mm
Package depth 162 mm
Package height 675 mm
Package weight 12500 g
Package width 1060 mm
Remote control included
Warranty period 3 year(s)
Shipping Box Depth 105 cm
Shipping Box Height 67 cm
Shipping Box Weight 13.3000001907 kg
Shipping Box Width 16 cm
Data Sheet (Link) https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1732982/fiches?language=EN
Energy efficiency class F
EPREL Registration Number 1732982
EPREL Version Number 2
Unit Calculated Volume 0.1126 cubm
Product Net Weight 10 kg
Unit Calculated Weight 13.3 kg
Ekrāna izmērs (collas):
43"