TV Set LG 50" 4K/Smart 3840x2160 Wireless LAN Bluetooth webOS Black 50QNED82A3B
50QNED82A3B
Preces ID:1635141
35140
Datu lapa
Piegādātāja noliktavā: 1 prece(s)
Pasūtot, birojā pēc 1-3 darba dienām
50 "
QNED
Flat
16:9
3840 x 2160 pixels
Smart TV Yes
Wi-Fi Yes
Weight 12.6 kg
Summary LG QNED 50QNED82A3B. Display diagonal: 127 cm (50"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QNED, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Edge-LED. Smart TV. Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Category Code TVP
CnCode 85287240
Unit Box Height 0.76
Unit Box Length 1.21
Unit Box Width 0.145
Display diagonal 50 "
Display diagonal (metric) 125.8 cm
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Display technology QNED
HD type 4K Ultra HD
LED backlight
LED backlighting type Edge-LED
Native aspect ratio 16:9
Native refresh rate 60 Hz
Screen shape Flat
Apple AirPlay 2 support
Internet TV
Operating system installed WebOS
Operating system version 25
Smart TV
Common interface (CI)
Consumer Electronics Control (CEC) SimpLink
Digital audio optical out 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
HDMI ports quantity 3
PC in (D-Sub)
RF connector type F, IEC
RF ports quantity 2
USB 2.0 ports quantity 1
Audio decoders Dolby Digital
Audio output channels 2.0 channels
Auto volume leveller
Enhanced Audio Return Channel (eARC)
Number of speakers 2
RMS rated power 20 W
Bluetooth
Bluetooth version 5.0
Ethernet LAN
Web browser
Wi-Fi
Wi-Fi standards 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)
Introduction year 2025
Panel mounting interface 200 x 200 mm
Product colour Black
Stand type Legs stand
VESA mounting
4K Ultra HD upscaling
AI Upscale
Audio formats supported AAC/AC3/AC4/apt-X/EAC3/HE-AAC/MP2/MP3/PCM
Game features Auto Low Latency Mode (ALLM),Game Optimizer,HGiG,Variable Refresh Rate (VRR)
High Dynamic Range (HDR) supported
Multi View
Picture processor a7 Gen8 AI Processor 4K
Digital signal format system DVB-C/DVB-S/DVB-S2/DVB-T/DVB-T2
Tuner type Analog & digital
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 99 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 64.8 kWh
Energy efficiency class (HDR) G
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency scale A to G
Power consumption (standby) 0.5 W
Depth (with stand) 257 mm
Depth (without stand) 49.9 mm
Height (with stand) 721 mm
Height (without stand) 654 mm
Stand depth 257 mm
Stand width 932 mm
Weight (with stand) 12600 g
Weight (without stand) 12200 g
Width (with stand) 1124 mm
Width (without stand) 1124 mm
Package depth 152 mm
Package height 760 mm
Package weight 15600 g
Package width 1215 mm
Cables included AC
Remote control included
Remote control type MR25GA / MR25GB (UK, Italy)
Shipping Box Depth 121 cm
Shipping Box Height 76 cm
Shipping Box Weight 15.5 kg
Shipping Box Width 14.5 cm
Data Sheet (Link) https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2228814/fiches?language=EN
Energy efficiency class G
EPREL Registration Number 2228814
EPREL Version Number 1
Model 50QNED82A3B
Unit Calculated Volume 0.1333/0.21 cubm
Product Net Weight 12.6 kg
Unit Calculated Weight 15.5 kg
Ekrāna izmērs (collas):
50"