Philips UHD Smart Ambilight LED TV 65PUS8010 12 65PUS8010
65PUS8010
Preces ID:1633615
50120
Datu lapa
Prece izpārdota
Pasūtot, birojā pēc 2-4 darba dienām
Product Highlights
  • There's TV. And there's Ambilight TV
  • Vivid moments. Sharper scenes
  • Colour and contrast unleashed with HDR10+
  • Surround yourself in Dolby Atmos and DTS:X
  • Titan OS. Find it easily
Product Highlights
  • Titan OS. Find it easily
Display Diagonal 165.1 cm (65")
HD Type 4K Ultra HD
HD Type 4K Ultra HD
Display Technology LED
Display Technology LED
Screen Shape Flat
Screen Shape Flat
Native Aspect Ratio 16:9
Native Aspect Ratio 16:9
Supported Graphics Resolutions 640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160
Display Resolution 3840 x 2160 pixels
Tuner Type Analog & digital
Tuner Type Analog & digital
Digital Signal Format System DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
Smart TV
Smart TV
Operating System Installed Titan OS
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)
Video Apps Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
Number of Speakers 2
Number of Speakers 2
RMS Rated Power 20 W
RMS Rated Power 20 W
Audio Decoders DTS:X, Dolby Atmos
Wi-Fi
Wi-Fi
Wi-Fi Standards Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth
Bluetooth
Bluetooth Version 5.2
Bluetooth Version 5.2
Product Colour Black
Product Colour Black
VESA Mounting
VESA Mounting
Panel Mounting Interface 400 x 300 mm
Stand Type Legs stand
Stand Type Legs stand
Stand Colour Black
Stand Colour Black
Game Mode
Game Mode
Teletext Function
Teletext Function
Teletext 1000 pages
Teletext 1000 pages
Video Formats Supported AV1, AVC, AVI, H.264, HEVC, HEVC/H.265, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP9
Audio Formats Supported AAC, FLAC, MP3, WAV
Image Formats Supported BMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG
Subtitle Formats Supported ASS, SMI, SRT, SSA, SUB, TXT
Picture Processing Technology Philips Pixel Precise Ultra HD
High Dynamic Range (HDR) Supported
Game Features Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Bar 2.0, Variable Refresh Rate (VRR)
HDMI Version 2.1
HDMI Version 2.1
Audio Return Channel (ARC)
Audio Return Channel (ARC)
HDMI Ports Quantity 3
HDMI Ports Quantity 3
Auto Power Off
Auto Power Off
Works With Amazon Alexa
Works With Amazon Alexa
Works With The Google Assistant
Power Consumption (standby) 0.5 W
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) G
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 78 kWh
Energy Consumption (HDR) Per 1000 Hours 144 kWh
Energy Saving Mode
Energy Saving Mode
Width (with Stand) 1446 mm
Width (with Stand) 1446 mm
Depth (with Stand) 302 mm
Depth (with Stand) 302 mm
Height (with Stand) 901 mm
Height (with Stand) 901 mm
Weight (with Stand) 15.8 kg
Weight (with Stand) 15.8 kg
Width (without Stand) 1446 mm
Width (without Stand) 1446 mm
Depth (without Stand) 90 mm
Depth (without Stand) 90 mm
Height (without Stand) 838 mm
Height (without Stand) 838 mm
Weight (without Stand) 15.5 kg
Weight (without Stand) 15.5 kg
Package Weight 21.3 kg
Package Weight 21.3 kg
Package Width 1620 mm
Package Width 1620 mm
Package Depth 155 mm
Package Depth 155 mm
Package Height 961 mm
Package Height 961 mm
Remote Control Included
Remote Control Included
Warranty Terms 24 months
Warranty Terms 24 months
Product Condition Original
Product Condition Original
Manufacturer Datasheet https://www.tdbaltic.ee/leaflets/PHILIPS/65PUS8010.pdf
Ekrāna izmērs (collas):
65"