Philips FHD Smart LED TV 40PFS6000
40PFS6000
Preces ID:1633616
20420
Piegādātāja noliktavā: 1 prece(s)
Pasūtot, birojā pēc 2-4 darba dienām
Product Highlights
  • Flat 101.6 cm (40") LED
  • Full HD 1920 x 1080 pixels
  • DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
  • Smart TV
  • Wi-Fi
  • High Dynamic Range (HDR) supported
  • VESA mounting 200 x 200 mm
Product Highlights
  • Flat 101.6 cm (40") LED
  • Full HD 1920 x 1080 pixels
  • Smart TV
  • Wi-Fi
  • VESA mounting 200 x 200 mm
Display Diagonal 101.6 cm (40")
HD Type Full HD
HD Type Full HD
Display Technology LED
Display Technology LED
Screen Shape Flat
Screen Shape Flat
Display Resolution 1920 x 1080 pixels
Tuner Type Analog & digital
Tuner Type Analog & digital
Digital Signal Format System DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
Operating System Installed Titan OS
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)
Video Apps Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
Number of Speakers 2
Number of Speakers 2
RMS Rated Power 16 W
RMS Rated Power 16 W
Audio Decoders Dolby Digital
Audio Decoders Dolby Digital
Wi-Fi Standards Wi-Fi 4 (802.11n)
Product Colour Black
Product Colour Black
VESA Mounting
VESA Mounting
Panel Mounting Interface 200 x 200 mm
High Dynamic Range (HDR) Technology High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Teletext Function
Teletext Function
Teletext 1000 pages
Teletext 1000 pages
Video Formats Supported H.264, MPEG2, H.265, MPEG4, AVC, HEVC, AVI, VP9, MPEG1
Audio Formats Supported AAC, MP3, WAV, FLAC
Image Formats Supported PNG, BMP, GIF, HEIF, JPEG
Subtitle Formats Supported SRT, ASS, SSA, SUB, SMI, TXT
Audio Return Channel (ARC)
Audio Return Channel (ARC)
PC In (D-Sub)
PC In (D-Sub)
USB 2.0 Ports Quantity 2
USB 2.0 Ports Quantity 2
HDMI Ports Quantity 3
HDMI Ports Quantity 3
Electronic Programme Guide (EPG)
Programming Period 8 day(s)
Programming Period 8 day(s)
On/Off Timer
On/Off Timer
Works With Amazon Alexa
Works With Amazon Alexa
Works With The Google Assistant
Power Consumption (standby) 0.5 W
Energy Efficiency Class (SDR) E
Energy Efficiency Class (HDR) G
Energy Consumption (SDR) Per 1000 Hours 31 kWh
Energy Consumption (HDR) Per 1000 Hours 47 kWh
Energy Saving Mode
Energy Saving Mode
Width (with Stand) 892 mm
Width (with Stand) 892 mm
Depth (with Stand) 210 mm
Depth (with Stand) 210 mm
Height (with Stand) 539 mm
Height (with Stand) 539 mm
Weight (with Stand) 5.1 kg
Weight (with Stand) 5.1 kg
Width (without Stand) 892 mm
Width (without Stand) 892 mm
Depth (without Stand) 84 mm
Depth (without Stand) 84 mm
Height (without Stand) 517 mm
Height (without Stand) 517 mm
Weight (without Stand) 5.05 kg
Weight (without Stand) 5.05 kg
Package Weight 7.1 kg
Package Weight 7.1 kg
Package Width 985 mm
Package Width 985 mm
Package Depth 123 mm
Package Depth 123 mm
Package Height 605 mm
Package Height 605 mm
Cables Included AC
Cables Included AC
Remote Control Included
Remote Control Included
Warranty Terms 24 months
Warranty Terms 24 months
Product Condition Original
Product Condition Original
Ekrāna izmērs (collas):
40"