Uzmanību Mūsu interneta vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Sīkfaili palīdz nodrošināt pienācīgu vietnes darbību un tās pilnveidošanu. Nospiežot “piekrītu”, jūs piekrītat mērķa sīkfailu instalēšanai un izmantošanai.

Madonā: +371-25670707 (Darba dienās 9:00 - 18:00, S. 9.00-14.00)

Rīgā: +371-20044707 vai +371-20370707 (Darba dienās 9:00 - 17:30)

Personīgais gaisa dzesētājs vs Gaisa kondicionieris: Kas ir labākā izvēle?

03.06.2020
Personīgais gaisa dzesētājs vs Gaisa kondicionieris: Kas ir labākā izvēle?

Personīgais gaisa dzesētājs vs Gaisa kondicionieris: Kas ir labākā izvēle?

 

Mēs strādājam garas darba stundas un esam pelnījuši atelpu, kad atgriežamies mājās. Tomēr, nav iespējams strādāt vai atpūsties karstā, nekomfortablā vidē. Tā ir norma sūdzēties par karstumu, bet labāk ir darīt kaut ko lai uzlabotu šo situāciju.

Protams, ir pieejami dažādi gaisa kondicionieri kas pilda savu funkciju, un ir pirmā izvēle cilvēkiem, kuriem vēl nav gaisa dzesēšanas iekārtas mājās. Šo iekārtu uzstādīšana un uzturēšana ir dārga, tās patērē daudz elektroenerģijas, kā arī tās atstāj negatīvu iespaidu uz Jūsu ķermeni un vidi. Vai ir kāda alternatīva un efektīva opcija, lai atdzesētu gaisa temperatūru?

Izmaksu ziņā ļoti laba alternatīva ir gaisa kondicionieriem ir personīgie gaisa dzesētāji. Salīdzināsim personīgo gaisa dzesētāju ar gaisa kondicionieri, lai noteiktu kurš ir piemērotākais risinājums Jūsu dzīves apstākļiem.

Kā salīdzināt šos abus gaisa dzesēšanas risinājumus?

Mēs esam izmantojuši gaisa kondicionierus ilgu laiku. Kādēļ mums būtu jāsāk izmantot personīgie gaisa dzesētāji? Šajā sadaļā mēs detalizēti runāsim par to kā personīgie gaisa dzesētāji var būt labāka izvēle par AC, apskatot dažādus šo iekārtu aspektus.

  1. Dzesēšanas metode

Pērkot dzesēšanas iekārtu, lielākā daļa no mums nemaz neapzinās, ka vielas, kas atdzesē gaisu var būt bīstamas. Gaisa kondicionieri, atšķirībā no gāzes, ko lieto ēdiena pagatavošanai, izmanto aukstumaģenta gāzes, kurām nav smaržas. Tātad, ja iekārta nav pareizi uzturēta, vai arī tai ir ražotāja defekts, Jūs varat tikt saindēti, pašiem par to nemaz nezinot. Nemaz nerunājot par to, ka aukstumaģenti ir kaitīgi apkārtējai videi, un tie pēc lietošanas ir jāutilizē.

  1. Energoefektivitāte

Gaisa kondicionieri netiek uzskatīti par luksusa preci, tomēr tā ir investīcija, kuru ne visi var atļauties. Pārvietojamās ierīces maksā mazāk, tomēr, ja vēlaties uzstādīt šādu ierīci katrā Jūsu mājas vai dzīvokļa istabā, uzturēšanas un elektrības izmaksas laika gaitā kopā veido ievērojamus izdevumus.

Augsts elektroenerģijas patēriņš iespaido ne tikai Jūsu personīgo budžetu. Jo vairāk elektrības Jūs patērējat, jo vairāk resursu būs nepieciešams, lai šo elektrību saražotu. Šis apstāklis var atstāt iespaidu uz klimatu, jo īpaši, ja neizmantojat alternatīvus enerģijas avotus.

No otras puses, personīgajiem gaisa dzesētājiem, nav nepieciešams liels enerģijas patēriņš, un tie var pilnībā darboties ar zemu enerģijas patēriņu. Tas nozīmē, ka Jūs ietaupat uz elektrības rēķiniem, un papildus nenodarat kaitējumu apkārtējai videi.

  1. Klimatiskie apstākļi

Ja Jūs dzīvojat sausā klimatā, gaisa kondicionieri nebūs ideālais risinājums priekš Jums. Esat pārsteigts? Lieta tāda, ka gaisa kondicionieri sausina gaisu – tie atdzesēs apkārtējo vidi, bet arī padarīs Jūsu ādu sausu un saspringtu, kā arī radīs Jums dehidrācijas sajūtu.

Gaisa kondicioieris ir lielisks gaisa atmitrinātājs. Tomēr, ja gaiss ir sauss un karsts, Jums būs jāiegādājas papildus gaisa mitrinātājs. Vai Jūs zinājāt, ka Jums nepieciešams konstants 30% līdz 50% iekštelpu gaisa mitruma līmenis, lai veiksmīgi cīnītos ar vīrusiem?

Gaisa kondicionieri nav piemērots risinājums gaisa attīrīšanai, jo īpaši, ja neesat nomainījis filtrus. Gaiss vairākas reizes cirkulē telpā atkārtoti vairākas reizes, kas nozīmē to, ka Jūs netiekat pie tik daudz svaiga gaisa kā ar personīgo gaisa dzesētāju, kas ļauj Jums turēt atvērtus logus, kā arī izmantot šo ierīci ārpus telpām.

Ja Jūsu atrašanās vietā ir konstanti mitrs gaiss, ievērojami virs 50%, personīgie gaisa dzesētāji tikai paaugstinās gaisa mitruma līmeni. Tomēr, ja dzīvojat sausā vai normālā klimatā, personīgie gaisa dzesētāji efektīvi atdzesēs, mitrinās un attīrīs gaisu.

  1. Uzturēšana un apkope

Standarta gaisa kondicionierim nepieciešami vairākas apkopes darbības. Filtri jātīra katru mēnesi, vai saskaņā ar ražotāja rekomendācijām, un katru gadu tiem nepieciešama padziļināta tīrīšana un aukstumaģentu nomaiņa, kas jāveic profesionālim. Neaizmirstiet par papildus izmaksām, kas saistītas ar filtru un aukstumaģentu nomaiņu. Visas šīs apkopes darbības prasa laiku un naudu.

No otras puses, personīgajiem gaisa dzesētājiem nepieciešama tīrīšana reizi mēnesī, izmantojot tikai ziepes un ūdeni. Lai uzturētu ierīci optimālā darbības kondīcijā, ieteicams izskalot ūdens glabātuvi pirms ūdens nomaiņas.

  1. Skaņa

Šis noteikti ir aktuāls jautājums cilvēkiem ar cauru miegu, un tiem, kam grūti noturēt uzmanību. Ir gandrīz neiespējami gulēt telpā, kurā darbojas gaisa kondicionieris, kas ir jau nokalpojis labu laiku. Skaņas, ko rada šīs ierīces ir skaļas, novērš uzmanību, un traucē Jūs ne tikai miegā, bet arī Jūsu ikdienas rutīnā.

Par laimi, personīgie gaisa dzesētāji nerada vērā ņemamu troksni, kas potenciāli var iztraucēt Jūsu miegu vai novērst uzmanību. Zemā, dūcošā skaņa, ko rada personīgie gaisa kondicionieri, saplūst kopā ar citām fona skaņām un pat var kalpot kā white noise.

  1. Cena

Viss ir atkarīgs no naudas, kad cenšaties veidot komfortablu dzīvojamo vidi. Personīgie gaisa dzesētāji ir ilgtspējīgs un ekonomisks risinājums Jūsu vajadzībai atdzesēt gaisu karstā vasaras dienā. Ja salīdzinam personīgos gaisa atsvaidzinātājus ar gaisa kondicionieriem, redzam, ka cenu ziņā šie abi risinājumi ir tālu viens no otra.

Jūs varat iegādāties kvalitatīvu personīgo gaisa dzesētēju cenu amplitūdā no 100 EUR – 200 EUR, bet gaisa kondicionieru cenas sākas no 250 EUR par pārvietojamo gaisa kondicionieri. Visas mājas vai dzīvokļa aprīkošana ar AC sistēmu Jums izmaksās pāris tūkstošus EURO.

Kādēļ izvēlēties personīgo gaisa dzesētāju

Salīdzinot visus parametrus personīgājiem gaisa dzesētājiem un gaisa kondicionieriem, var redzēt, ka personīgie gaisa dzesētāji ir labāka izvēle, ņemot vērā cenu, energoefektivitāti, apkopes, skaļumu, un drošību.

Tirgū ir pieejami vairākas persnonīgo gaisa dzesētāju opcijas. Daudzi modeļi ir lieli un smagi, un tos nav ērti pārvietot. Bet Jūs varat izvēlēties iekārtu, kas ir kompakta, dizainiski pievilcīga un tikpat efektīvi spēj atdzesēt gaisu Jūsu atrašanās vietā – Evapolar EV-500.

Ar Evapolar kompakto gaisa dzesētāju Jūs iegūsiet šādas priekšrocības:

  • Jūs varat to ņemt sev līdzi, lai kur Jūs dotos. Šo gaisa dzesēšanas iekārtu varat viegli nēsāt sev līdzi. Jūs varat to novietot savā guļamistabā kad vēlaties gulēt, un dzīvojamajā istabā, kad vēlaties relaksēties. Tas arī var Jūs atvēsināt, kamēr strādājat.
  • To var viegli pārvietot. Iekārtai ir pat speciāls rokturis. Ļoti nozīmīgs faktors, salīdzinot personīgo gaisa dzesētāju ar jebkuru citu gaisa dzesēšanas iekārtu ir tas, ka personīgo gaisa dzesētāju ir iespējams darbināt ar pārvietojamo lādētāju (power bank). Tas nozīmē, ka varat personīgo gaisa dzesētāju ņemt līdzi pat piknikā.
  • Tas atdzesē Jūsu personīgo telpu. Ļoti bieži ir redzēts, ka cilvēki, kas atrodas vienā telpā, nespēj vienoties par optimālo gaisa temperatūru, jo katra cilvēka komforta zona ir atšķirīga. Evapolar atrisina šo problēmu, jo tas darbojas tikai uz cilvēku, kas atrodas dzesēšanas zonā, efektīvi samazinot gaisa temperatūru atbilstoši konkrētā cilvēka vajadzībām.
  • Tas ir izturīgs. Evapolar ražošanā izmantotie materiāli ir augstas kvalitātes un ļoti izturīgi. Iekārtā esošie filtri ir izgatavoti no patentēta evaBreeze materiāla. Šis materiāls ir neorganisks, kas to padara rezistentu pret baktērijām un pelējuma rašanos, un to ir vieglāk tīrīt.

Evapolar personīgie gaisa dzesētāji neprasa papildus darbu, lai sāktu tos izmantot. Tieši pretēji ir ar gaisa kondicionieriem, kuru uztrādīšanai nepieciešams profesionāls personāls.

Kopsavilkums

Personīgie gaisa dzesētāji iegūst popularitāti, ņemot vērā to spēju efektīvi veikt dzesēšanas funkciju, neizmantojot ķīmiju un zemākas izmaksas salīdzinājumā ar AC. Ja paskatamies uz to, cik daudz cilvēki tērē, lai nopirktu, uzstādītu un apkalpotu gaisa kondicionierus un cik daudz elektroenerģijas tie patērē, personīgais gaisa dzesētājs noteikti ir daudz pieejamāks un lētāks risinājums ilgtermiņā.