Mill Invisible Smart WiFi Heater PA1000WIFI4 Panel Heater 1000 W Suitable for rooms up to 12-16 m² White IPX4
PA1000WIFI4
Preces ID:1649076
17680
Piegādātāja noliktavā: 88 prece(s)
More information: mill-invisible-smart-wifi-panel-heater-1000w-gen-4 (external link)
Gross depth (mm) 451.00 mm
Gross height (mm) 121.00 mm
Gross weight 6.2 kg
Gross width (mm) 915.00 mm
Net weight 4.80 kg
Packing quantity 1.00 pc(s)
Paper/Pasteboard 1288 g
Plastic (No PET) 16 g
Tare weight (kg) 1.4 kg
Volume (m3) 0.05 m³
Embeeded battery
WEEE tax
WEE classification CL109:5:2017-04-01
Producer Mill
Tare other 96 g
Palette Qty 36 pc(s)
Colour of product White
Type Panel Heater
Width 85 cm
Power 1000 W
Height 40 cm
Depth 8.6 cm
Suitable for rooms up to 12-16 m²
Producer product name PA1000WIFI4
Producer product family Invisible Smart WiFi Heater
IP class IPX4
Heating element material X-aluminium – high efficiency, low surface temperature (max. 72 °C)