TV Set THOMSON 50" 4K Smart QLED 3840x2160 Wireless LAN Bluetooth Google TV Black 50QG7C14
50QG7C14
ID товара:1322670
48850
в наличии поставщикa: 3 шт.
Thomson Google TV 50" QLED Pro.
Experience fluent images and high responsiveness in rich 4K UHD quality with the Thomson Google TV 50" QLED Pro. A 144 Hz refresh rate ensures smooth and responsive visuals, ideal for fast-paced content like action movies, sports and gaming. This feature reduces motion blur and display lag, delivering the most comfortable viewing and gaming experience. Powered by Quantum Dot nanocrystals, a QLED display delivers balanced brightness, striking contrasts, and an expanded color range. Combined with 4K Ultra HD resolution you can capture every detail and immerse yourself in crystal clear images. Dolby Vision technology enhances the brightness in each scene, ensuring precise color reproduction for lifelike images. Enjoy dynamic audio with Dolby Atmos for an immersive TV experience. Google TV simplifies your entertainment by organizing content from your apps and subscriptions. Create multiple user profiles and benefit from curated recommendations. Enjoy a wide range of smart features, such as access to 400,000+ movies and TV shows, smart voice control with Google Assistant, and Chromecast built-in to stream content from compatible smart devices to your TV. The ergonomic remote control with smooth backlighting allows you to keep an eye on everything, even in dim lighting. The integrated Google Assistant enables you to intuitively control your TV with voice commands. Search for your favorite movies, ask for recommendations based on your mood, or control compatible smart devices - all with the convenience of your voice. Benefit from increased placement flexibility with the central swivel stand and enhance your viewing experience. The innovative design enables you to effortlessly rotate your TV by up to 30 degrees, allowing you find the perfect angle for your entertainment setup. The built-in triple tuner makes reception via satellite-antenna, terrestrial antenna, or cable possible. Easily receive all available channels without additional hardware.
Manufacturer Website:
https://tv.mythomson.com/Thomson-Google-TV-50-QLED-Pro/50QG7C14
Screen size 50"
TV features 4K/Smart
TV screen metric size 126cm
Proprietary TV technologies QLED
Screen form factor 16:9
Max resolution 3840x2160
HDMI 4
Headphones jack 1
Optical S/PDIF 1
RJ45 1
USB 2.0 2
USB 3.0 1
Speakers Да
Speaker Output Power 10W + 10W
Bluetooth Да
Wireless LAN Да
TV Operating System Google TV
Unit Brutto Volume 0.13188/0.13188/0.13188 cubm
200 mm x 200 mm Да
Colour Black
Energy efficiency class F
Energy consumption, standard 64 kWh/1000h
Depth 280 mm
Height 680 mm
Width 1110 mm