TV Set SAMSUNG 77 " 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixels Flat 16:9 OLED QE77S85FAEXXH
QE77S85FAEXXH
ID товара:1619397
126450
Datu lapa
в наличии поставщикa: 5 шт.
77" OLED S85F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025).
Manufacturer Website:
https://www.samsung.com
Category Code TVP
CnCode 85287240
Unit Box Height 0.169
Unit Box Length 1.889
Unit Box Width 1.168
Display diagonal 77 "
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Display technology OLED
HD type 4K Ultra HD
Native aspect ratio 16:9
Native refresh rate 100 Hz
Screen shape Flat
Apple AirPlay 2 support Да
Far-field voice interaction Да
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) Да
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version 2.0.3
Internet TV Да
Operating system installed Tizen
Smart TV Да
Sound mirroring Да
TV initiate mirroring Да
Universal guide Да
Common interface (CI) Да
Common interface Plus (CI+) Да
Common interface Plus (CI+) version 1.4
Consumer Electronics Control (CEC) Anynet+
Digital audio optical out 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
HDMI ports quantity 4
RF ports quantity 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 2
Active voice amplifier (AVA) Да
Adaptive sound Да
Audio decoders Dolby Atmos
Audio output channels 2.0 channels
Audio pre-selection descriptor Да
Enhanced Audio Return Channel (eARC) Да
RMS rated power 20 W
Bluetooth Да
Bluetooth version 5.3
Ethernet LAN Да
Web browser Да
Wi-Fi Да
Wi-Fi standards Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bezel type 4 Bezel-less
Colour name Graphite Black
Panel mounting interface 400 x 300 mm
Product colour Black
Slim fit wall mount support Да
Stand colour Black
Stand type Legs stand
VESA mounting Да
AI Upscale Да
AMD FreeSync Да
AMD FreeSync type FreeSync Premium
Game mode Да
High Dynamic Range (HDR) supported Да
Multi View Да
Picture processing technology NQ4 AI Gen 2 Processor
Picture processor NQ4 AI Gen2
SmartThings app support Да
Tap view Да
TV key support Да
Digital signal format system DVB-T/DVB-T2
Number of tuners 2 tuner(s)
Tuner type Analog & digital
Auto power off Да
ECO mode Да
Electronic Programme Guide (EPG) Да
Number of OSD languages 27
On Screen Display (OSD) Да
On Screen Display (OSD) languages Multi
Works with Amazon Alexa Да
Works with Samsung Bixby Да
Works with the Google Assistant Да
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 220 - 240 V
Energy efficiency class (HDR) G
Energy efficiency class (SDR) F
Energy saving mode Да
Power consumption (max) 430 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Power consumption (typical) 122 W
Samsung technologies (AV/TV) 4K AI Upscaling/Active Voice Amplifier Pro/Adaptive Sound Pro/AI Auto Game Mode/Auto HDR Remastering/Built-in SmartThings Hub/Motion Xcelerator 120Hz/Object Tracking Sound/OLED HDR/Q-Symphony/Real Depth Enhancer/Samsung TV Plus/Smart Calibration/Ultra Vie
Depth (with stand) 330.2 mm
Depth (without stand) 33.9 mm
Height (with stand) 1060 mm
Height (without stand) 991.4 mm
Weight (with stand) 28800 g
Weight (without stand) 28100 g
Width (with stand) 1721.4 mm
Width (without stand) 1721.4 mm
Package depth 169 mm
Package height 1168 mm
Package type Box
Package weight 37900 g
Package width 1889 mm