TCL S54 Series 32S5400A TV 81.3 cm (32") HD Smart TV Wi-Fi Black
32S5400A
ID товара:1246003
13720
Datu lapa
в наличии поставщикa: 19 шт.
Internal memory 2800 MB
Processor MT5867 / 4x CA55
Repairability index 6.4
Product colour Black
VESA mounting Да
Panel mounting interface 100 x 100 mm
Frameless design Да
Stand colour Black
Stand type Legs stand
Bezel type 3 Bezel-less
AC input frequency 50 Hz
AC input voltage 220-240 V
Power consumption (standby) 0.5 W
Energy efficiency class (SDR) F
Energy efficiency class (HDR) G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 27 kWh
Energy efficiency scale A to G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 42 kWh
Firmware upgradeable Да
On Screen Display (OSD) languages Russian
Firmware upgradeable via USB
Number of OSD languages 29
Programming period 8 day(s)
On Screen Display (OSD) Да
Voice control Да
Works with the Google Assistant Да
Control type Wireless
Sleep timer Да
Electronic Programme Guide (EPG) Да
Width (with stand) 716 mm
Depth (with stand) 180 mm
Height (with stand) 467 mm
Weight (without stand) 3.3 kg
Depth (without stand) 77 mm
Weight (with stand) 3.4 kg
Stand width 68.4 cm
Height (without stand) 424 mm
Stand depth 18 cm
Width (without stand) 716 mm
Bluetooth Да
Wi-Fi standards Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN Да
Bluetooth version 5.0
Wi-Fi Да
Bluetooth profiles SBC
HID support Да
Web browser Да
Processor cores 4
High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
Noise reduction Да
Audio formats supported MP3
Image formats supported BMP
Ambient mode Да
Smartphone/tablet remote support Да
AMD FreeSync Нет
4K Ultra HD upscaling Да
Video formats supported WMV
Multi-screen Да
Image gallery Да
Subtitles function Да
Teletext function Да
Picture processing technology TCL IPQ 2.0 Engine
Game mode Да
High Dynamic Range (HDR) supported Да
Package weight 5 kg
Package width 800 mm
Package height 506 mm
Package depth 125 mm
Remote control type RC802NU1
Desktop stand Да
Remote control included Да
Display resolution 1366 x 768 pixels
Display diagonal 81.3 cm (32")
Screen shape Flat
Native aspect ratio 16:9
HD type HD
LED backlighting type Direct-LED
Display diagonal (metric) 81.3 cm
Peak luminance ratio 70%
Contrast ratio (typical) 3000:1
Display technology LED
Native refresh rate 60 Hz
Motion interpolation technology PPI (Picture Performance Index) 400
Dynamic contrast ratio marketing name Mega Contrast
Audio output channels 2.0 channels
Auto volume leveller Да
RMS rated power 10 W
Number of speakers 2
Audio decoding technologies Dolby Digital Plus
Enhanced Audio Return Channel (eARC) Да
Audio decoders Dolby Digital
Digital audio optical out 1
HDCP Да
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
USB 2.0 ports quantity 1
HDMI ports quantity 2
HDMI version 1.4
PC in (D-Sub) Нет
Headphone outputs 1
Common interface (CI) Да
HDMI Quick Switch Да
Common interface Plus (CI+) Да
Audio Return Channel (ARC) Да
Consumer Electronics Control (CEC) T-link
RF connector type F, IEC
Common interface Plus (CI+) version 1.3
RF ports quantity 2
Processor frequency 1.5 GHz
Channel list copy function Да
Cord length 1.5 m
Power plug type Type C
User memory 2.1 GB
Pallet gross width 120 cm
Quantity per truck 1188 pc(s)
Number of pallets per truck 66 pc(s)
Pallet gross height 80 cm
Products per pallet 18 pc(s)
Pallet gross length 115.2 cm
Digital signal format system DVB-T2
Tuner type Analog & digital
Analog signal format system PAL BG
Auto channel search Да
Operating system installed Android
Video apps Twitch
Music apps Spotify
Built-in Chromecast Да
Internet TV Да
App distribution platform Google Play
Operating system version Android R (11.0)
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version 2.0.2
Smart TV Да
Sports apps Red Bull TV
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) Да
TCL technologies (AV/TV) Micro Dimming
Mарка:
TCL
Диагональ экрана:
32"