PHILIPS 75PUS7810/12 75" 4K Ultra HD Flat QLED TV
75PUS7810/12
ID товара:1647310
58770
Datu lapa
в наличии поставщикa: 11 шт.
Отложить
При заказе в офисе в течение 1-3 рабочих дней
Form. Function. Fabulous value
4K QLED for vibrant viewing and quantum dot colour quality
Get closer to the detail with pixel precision
Colour and contrast unleashed with HDR10+
Surround yourself in Dolby Atmos and DTS:X
Titan OS. Find it easily.
Connect seamlessly to smart home networks
Every size to fit your needs
Go big. Go small. Go for a television that blends in perfectly with your needs. From a smaller screen 43" right up to a gargantuan 75" TV, size up the incredible 7800 Series for the smarter choice in TV.
Add clarity to each word with Vocal Boost
Game ready connectivity
European design, sustainable thinking
Manufacturer Website:
https://www.philips.co.uk/c-p/75PUS7810_12/qled-4k-tv
Summary Philips 75PUS7810/12. Display diagonal: 190.5 cm (75"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD. Wi-Fi. Product colour: Black
Category Code TVP
CnCode 85287240
Unit Box Height 1.1
Unit Box Length 1.88
Unit Box Width 0.18
Display diagonal 75 "
Display diagonal (metric) 189 cm
Display refresh rates supported 24 Hz/25 Hz/30 Hz/50 Hz/60 Hz
Display resolution 3840 x 2160 pixels
Display technology QLED
HD type 4K Ultra HD
Native refresh rate 60 Hz
Screen shape Flat
Supported video modes 1080p/1440p/2160p/576p/720p
Apple AirPlay 2 support Да
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) Да
Internet TV Да
Operating system installed Titan OS
Smart modes Game/Movie/Personal
Smart TV Да
Video apps Amazon Prime Video/BBC iPlayer/Disney+/HBO/Netflix/YouTube
Audio Return Channel (ARC) Да
Consumer Electronics Control (CEC) EasyLink
HDCP Да
HDCP version 2.3
HDMI ports quantity 3
HDMI version 2.1
Headphone outputs 1
USB 2.0 ports quantity 2
Audio decoders Dolby Atmos/Dolby Digital/DTS:X
Audio output channels 2.0 channels
Enhanced Audio Return Channel (eARC) Да
Equalizer Да
Number of speakers 2
RMS rated power 20 W
Wi-Fi Да
Wi-Fi standards Wi-Fi 5 (802.11ac)
Panel mounting interface 400 x 300 mm
Product colour Black
Signal strength indication Да
Stand colour Black
VESA mounting Да
Ambient light sensor Да
Audio formats supported AAC/FLAC/MP3/WAV
Backlight dimming technology Micro Dimming
Game features Auto Low Latency Mode (ALLM),Variable Refresh Rate (VRR)
Game mode Да
High Dynamic Range (HDR) supported Да
Image formats supported BMP/GIF/HEIF/JPEG/PNG
Subtitle formats supported ASS/SMI/SRT/SSA/SUB/TXT
Subtitles function Да
Teletext 1000 pages
Teletext function Да
Video formats supported AV1/AVC/AVI/H.264/H.265/HEVC/MKV/MPEG1/MPEG4/VP9
Digital signal format system DVB-C/DVB-S/DVB-S2/DVB-T/DVB-T2/DVB-T2 HD
Tuner type Digital
ECO mode Да
On/Off timer Да
Picture mute (for radio) Да
Works with Amazon Alexa Да
Works with the Google Assistant Да
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100-240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 139 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 80 kWh
Energy efficiency class (HDR) G
Energy efficiency class (SDR) D
Energy efficiency scale A to G
Power consumption (standby) 2 W
Power consumption (typical) 139 W
Depth (with stand) 333 mm
Depth (without stand) 93 mm
Height (with stand) 988 mm
Height (without stand) 968 mm
Stand width 1490 mm
Weight (with stand) 23070 g
Weight (without stand) 22470 g
Width (with stand) 1669 mm
Width (without stand) 1669 mm
Package depth 174 mm
Package height 1113 mm
Package weight 30400 g
Package width 1879 mm