LCD Monitor ASUS 27 " 1920 x 1080 pixels Full HD Native aspect ratio 16:9 LCD Flat 90LM0B80-B01171
90LM0B80-B01171
ID товара:1634379
17910
Datu lapa
в наличии поставщикa: 3 шт.
Отложить
1-2 рабочих дня
TUF Gaming VG279QM5A
TUF Gaming VG279QM5A is a 27-inch Full HD monitor that delivers five advanced upgrades for top-tier gaming. It features a lightning-fast 240Hz refresh rate and 0.3ms response time, along with AMD FreeSync™ Premium and NVIDIA® G-SYNC® compatibility for ultra-smooth gameplay. With enhanced color performance, updated Gaming AI, and effortless control via DisplayWidget Center, this monitor keeps you ahead of the competition.
  • 27” Full HD(1920 x 1080) Fast IPS panel with 240Hz refresh rate for fast paced gameplay
  • FreeSync Premium and G-Sync compatible delivers a seamless, tear-free gaming experience
  • DisplayWidget Center enables easy OSD access and monitor settings adjustments with a mouse
  • TUF Gaming A.I technology with AI-powered features to enhance users' gaming experience
Manufacturer Website:
https://www.asus.com/displays-desktops/monitors/tuf-gaming/tuf-gaming-vg279qm5a/
Summary ASUS TUF Gaming VG279QM5A. Display diagonal: 68.6 cm (27"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 1 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). VESA mounting. Product colour: Black
Category Code LC3
CnCode 85285291
Unit Box Height 0.44
Unit Box Length 0.675
Unit Box Width 0.17
Anti-glare screen Да
Colour gamut 99 %
Colour gamut standard sRGB
Contrast ratio (typical) 1000:1
Digital horizontal frequency 267 - 267 kHz
Digital vertical frequency 48 - 240 Hz
Display brightness (typical) 300 cd/m²
Display diagonal 27 "
Display diagonal (metric) 69 cm
Display number of colours 16.7 million colours
Display resolution 1920 x 1080 pixels
Display technology LCD
HD type Full HD
High Dynamic Range (HDR) supported Да
High Dynamic Range (HDR) technology High Dynamic Range 10 (HDR10)
LED backlight Да
Maximum refresh rate 240 Hz
Native aspect ratio 16:9
Panel type Fast IPS
Pixel pitch 0.311 x 0.311 mm
Response time 1 ms
Response time (fast) 0.3 ms
Response time measurement type GTG (Gray to Gray)
Screen shape Flat
Touchscreen Нет
Viewable size, horizontal 596.736 mm
Viewable size, vertical 335.664 mm
Viewing angle, horizontal 178 °
Viewing angle, vertical 178 °
AMD FreeSync Да
AMD FreeSync type FreeSync Premium
Flicker-free technology Да
Game mode Да
Low Blue Light technology Да
NVIDIA G-SYNC Да
NVIDIA G-SYNC type G-SYNC Compatible
VESA Adaptive Sync support Да
Built-in camera Нет
Built-in speaker(s) Да
Number of speakers 2
RMS rated power 4 W
Feet colour Black
Market positioning Gaming
Product colour Black
Built-in USB hub Нет
DisplayPort version 1.4
DisplayPorts quantity 1
HDCP Да
HDCP version 2.3
HDMI Да
HDMI ports quantity 2
HDMI version 2.0
Headphone out Да
Headphone outputs 1
Cable lock slot Да
Cable lock slot type Kensington
Height adjustment Нет
Panel mounting interface 100 x 100 mm
Tilt adjustment Да
Tilt angle range -5 - 23 °
VESA mounting Да
Wall mountable Да
AC input frequency 50/60 Hz
AC input voltage 100 - 240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours 32 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours 21 kWh
Energy efficiency class (HDR) G
Energy efficiency class (SDR) E
Energy efficiency scale A to G
Power consumption (off) 0.3 W
Power consumption (PowerSave) 0.5 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Power consumption (typical) 18 W
Depth (with stand) 193 mm
Depth (without stand) 59 mm
Height (with stand) 453 mm
Height (without stand) 369 mm
Weight (with stand) 4500 g
Weight (without stand) 3700 g
Width (with stand) 615 mm
Width (without stand) 615 mm
Package depth 171 mm
Package height 450 mm
Package type Box
Package weight 6100 g
Package width 680 mm