CAR SPEAKERS 6X8/5X7" CLUB/8622F COAXIAL SPKCB8622F JBL
SPKCB8622F
ID товара:1284936
5320
в наличии поставщикa: 1 шт.
Отложить
При заказе в офисе в течение 1-3 рабочих дней
CAR SPEAKERS 6x8 / 5x7" coaxial CLUB 8622F.
Club coaxial and component speakers bring JBL pro sound to more vehicles. Their compact design means they’ll fit into more vehicles than many of our competitors,and their high sensitivity delivers outstanding performance even with modestly-powered factory systems. Rugged polypropylene cones with the Plus One™ design deliver hard-hitting bass and long performance life. Edge-driven silk dome tweeters deliver broader and smoother high frequency response, never-harsh regardless of output level. Starfish™ Tweeter Mounting Adapter and I-Mount Tweeter Mounting Kit in component speaker system for easy installation .Available in a range of standard sizes—3", 4", 5-1/4", 6-1/2", 6" x 8" , 4" x 6" , 6" x 9" , and 3/4" —they’re the perfect upgrade from factory speakers.
Manufacturer Website:
https://www.jbl.com/CLUB8622F-.html
Model Club 8622F
Speaker Output Power 60W RMS, 180W peak
Frequency response 65Hz – 20kHz