Uzmanību Mūsu interneta vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Sīkfaili palīdz nodrošināt pienācīgu vietnes darbību un tās pilnveidošanu. Nospiežot “piekrītu”, jūs piekrītat mērķa sīkfailu instalēšanai un izmantošanai.

Rīgā: +371-20270707 vai +371-26222707 (Darba dienās 9:00 - 17:30)

Madonā: +371-25670707 (Darba dienās 9:00 - 18:00, S. 9.00-14.00)

Kas ir smart TV?

10.07.2019
Kas ir smart TV?

Kas ir Smart TV?

Jau kādu laiku televizors vairs nav vienkārši ierīce, kurā tikai ir iespējams skatīties kanālu programmās iekļautās pārraides noteiktā laikā. Nebūt vairs nav nepieciešams sekot programmai un zināt cikos precīzi rādīs Tavu iemīļoto pārraidi, jo nu to var redzēt jebkurā laikā. Turklāt satura klāsts ir neiedomājami plašs, pateicoties internetam. Mūsdienās televizori ir kļuvuši daudzfunkcionāli, tie apvieno vairākas izklaides iespējas, kā filmu vai bilžu skatīšanos, mūzikas klausīšanos, spēļu spēlēšanu un sērfošanu internetā.  

Smart TV jeb viedo televizoru varētu raksturot kā televizora un datora kombināciju vai televizoru, kas ir savienots ar internetu. Savienojot televizoru ar internetu, Tu aizvien vari turpināt skatīties televīzijas pārraides, papildus sērfojot tīmeklī, pārbaudot e-pastus vai straumējot filmas, seriālus vai mūziku, izmantojot kādu no daudzajām straumēšanas vietnēm.

Kā lietot Smart TV?

Smart TV funkciju izmantošanai ir nepieciešams interneta savienojums, kas savukārt paver ļoti plašas iespējas izmantot dažnedažādās aplikācijas savai izklaidei, kad vien ir vēlme. Īsumā apskatīsim dažādas smart TV iespējas.

Aplikācijas

Mūsdienās aplikāciju skaits ir neiedomājams, katrs atradīs daudzas piemērotas tieši savai izklaidei. Aplikācijas darbojas pēc tāda paša principa kā viedtālruņos. Aplikāciju veikalā jāizvēlas aplikācija un tā jāinstalē televizorā.

Ar smart TV ir iespējams pieslēgties dažādām tīmekļa vietnēm un saviem kontiem un izmantot to pakalpojumus, neatkarīgi no tā, kāda veida viedais televizors tas ir. Tomēr var būt daži izņēmumi. Piemēram, video zvaniem derēs tādi televizoru modeļi, kas ietver kameras un mikrofonus. Ieinstalējot Skype aplikāciju būs vienkārši sazināties ar saviem ģimenes locekļiem un draugiem caur lielo ekrānu, sēžot dīvānā. 

Straumēšanas pakalpojumi

Pateicoties, piemēram, straumēšanas vietnei “Netflix” ir iespējams skatīties dažādus raidījumus, filmas vai seriālus, kas atbilst Tavai gaumei. Ērti ir tas, ka to ir iespējams darīt sev vēlamā laikā. Atliek abonēt attiecīgo pakalpojumu, uzstādīt straumēšanas aplikāciju televizorā un baudīt sev tīkamo filmu vai raidījumu.

Savienošana ar citām viedajām ierīcēm

Smart TV iespējams savienot Tavas mājās tīklā ar citām ierīcēm, piemēram, ar viedo telefonu. Tas ļaus skatīties  telefona bildes uz lielā ekrāna vai, piemēram, meklēt un pārslēgt video YouTube, kas tiek atskaņoti un rādīti caur Smart TV. Sāki skatīties kādu filmu telefonā ceļā no darba, bet esot mājās vēlies tomēr to pabeigt uz lielā ekrāna? Pateicoties ierīču sasaistei, varēsi turpināt skatīties filmu tieši no tās pašas vietas kur beidzi tikai nu jau uz lielā Smart TV ekrāna.

Sērfo internetā no sava smart TV

Ja vēlies izpētīt kāda bildes kārtīgā izmērā vai redzēt katru sīkumu kaķu video, tad vari “sēdēt” Facebook uz lielā smart TV ekrāna. Tāpat šādā veidā iespējams apskatīt ziņas, interneta veikalus un daudz ko citu, kas Tevi interesē.

Smart tv plašās funkcijas Tevi ir ieinteresējušas? Tavā rīcība vēl nav tāda, bet Tu vēlētos izbaudīt to sniegtās iespējas? Apskati Smart TV plašo piedāvājumu un izvēlies sev piemērotāko.